Skip to main content

TOP 6 patarimai, renkantis odontologijos kliniką

Lietuvoje šiuo metu didelis odontologijos klinikų pasirinkimas – daugiau nei du tūkstančiai. Todėl neretai gali būti sunku atsirinkti, kuri odontologijos klinika Jums tinkamiausia. Įvardinsime šešis svarbiausius kriterijus, kuriais vadovaudamiesi nesunkiai galėsite išsirinkti labiausiai sau ir savo šeimai tinkančią odontologijos kliniką.

1. Gyvenamoji vieta. Odontologijos klinikos paieška pagal gyvenamąją vietą – vienas dažniausių kriterijų. Pavyzdžiui, jei gyvenate Kaune, tikėtina, jog ieškosite „odontologijos klinika Kaune“. Žinoma, esant išskirtiniams atvejams, tenka ieškoti reikiamo specialisto ir kituose miestuose, ypač tai aktualu nuošalesnėse ar kaimo vietovėse gyvenantiems asmenims.

2. Atliekamos paslaugos. Neretai odontologijos klinikos ieškoma atsižvelgiant į tai, kokios odontologijos paslaugos, procedūros yra reikalingos.  Situacija, kada ieškome odontologijos klinikos, kiekvienam yra individuali. Vieniems klientams reikalingos odontologo paslaugos, kitiems – burnos higienisto, tretiems – burnos ar veido ir žandikaulių chirurgo paslaugos ir panašiai – pasirinkimas dantų klinikos priklauso nuo to,  ar pasirinktoje odontologijos klinikoje dirba reikalingos kvalifikacijos specialistai. Tikėtina, kad tokias populiarias paslaugas, kaip estetinis plombavimas ar profesionali burnos higiena, atlieka beveik kiekviena odontologijos klinika ar odontologijos kabinetas. Tačiau jeigu jums prireiks sudėtingesnių paslaugų ir procedūrų, pavyzdžiui tokių kaip, dantų implantų implantacija, sinuso dugno pakėlimo operacija ar retinuotų dantų rovimas ar sudėtingas protinio danties rovimas, jas rasite tikrai ne visose odontologijos klinikose.

3. Specialistų kvalifikacija. Specialisto kvalifikacija, patirtis, profesionalumas ir netgi asmeninės savybės – taip pat labai svarbūs kriterijai renkantis odontologijos kliniką. Daugumoje odontologijos klinikų internetinių svetainių yra pateikiama išsami informacija apie specialistus, jų kvalifikaciją, išsilavinimą, išklausytus kursus ir pan. Be abejo, Jūs visuomet galite tiesiogiai pasiteirauti paties odontologo ar burnos chirurgo – „kiek metų jis dirba?“, „kokį išsilavinimą turi?“, „kur specializuojasi?“, „kokius sudėtingus atvejus jam teko spręsti?“. Nereikėtų pamiršti ir asmeninių odontologo savybių, tokių, kaip mokėjimas išklausyti, sąžiningumas, atsakingumas, atidumas ir  rūpestingumas. Malonus bendravimas ir klientų aptarnavimas netgi gali tapti lemtingu kriterijumi renkantis odontologijos kliniką, kuomet visi kiti kriterijai išlieka lygiaverčiai. Ypač svarbu, kad sudėtingos intervencijos būtų atliekamos savo darbo sritį išmanančio ir atitinkamą išsilavinimą turinčio specialisto.

4. Naudojama įranga. Paprastai klientui būna sunku nustatyti, kuri odontologijos klinika dirba su geriausia ir moderniausia įranga. Tačiau dažnai informacijos apie naudojamą darbo įrangą galima surasti odontologijos klinikų internetiniuose puslapiuose arba tiesiog pasiteirauti dantų klinikoje. Svarbu suprasti, kad moderni įranga gali būti lemiamu kriterijumi renkantis odontologijos kliniką tik tada, kai yra naudojama patikimo specialisto rankose.

5. Paslaugų kainos. Dar vienas svarbus kriterijus, į kurį atsižvelgia dauguma klientų, yra odontologijos klinikoje teikiamų paslaugų kaina. Žinoma, kainai įtaką gali daryti teikiamų paslaugų kokybė, todėl verta atsižvelgti į visus kriterijus ir įvertinti savo finansines galimybes. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad odontologijos paslaugų kaina gali skirtis ir dėl naudojamų medžiagų kokybės, specialistų kvalifikacijos, naudojamos įrangos. Taip pat odontologijos paslaugų kaina gali skirtis ir dėl kitų priežasčių, tokių kaip odontologijos klinikos vieta (pavyzdžiui senamiestis), žinomumas, išskirtinumai. Kartais pacientai nori sutaupyti ir renkasi kuo pigesnes paslaugas, tačiau mes rekomenduojame optimaliai panaudoti savo skiriamą pinigų sumą dantų gydymui. Taip pat siūlome pasidomėti ir įvertinti, kiek skirtingose odontologijos klinikose kainuoja Jums reikalingos paslaugos. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad daugelis odontologijos klinikų atskirai įvertina ir įkainoja atskirus darbų etapus ir procedūras. Pavyzdžiui, atliekant danties implantavimo procedūrą, kaina, pateikta kainoraštyje, gali būti paskaičiuota tik už paties sraigto įsriegimą, o atskirai paskaičiuojama nejautra, medžiagos, taip pat gijimo galvutės ant implanto užsukimas ir pan. Galiausiai, suma, kurią turi sumokėti pacientas, gerokai išauga. Todėl ypatingai svarbu išsiaiškinti, kokia bus galutinė paslaugos kaina, kad vėliau netektų nusivilti ir kaltinti klinikos ar specialisto.

6. Rekomendacijos. Dažnai žmonės odontologijos kliniką renkasi gavę artimųjų ar draugų rekomendacijas. Taip pat ieško informacijos internete, kuriame į paieškose sistemą įvedus užklausą, pavyzdžiui, „odontologijos klinika Kaune“ arba „odontologijos klinika“, galima matyti populiariausias odontologijos klinikas, bei paskaityti klientų atsiliepimus apie suteiktas paslaugas. Tačiau būkite atidūs, tai – subjektyvi nuomonė. Vertėtų patiems pasidomėti, ar klinikos, kurią renkatės, gydytojai dalyvauja mokslinėje veikloje ir taiko mokslo naujoves, ar savo praktikoje susiduria su komplikuotomis situacijomis ir geba jas spręsti (pvz.: dirba miesto ligoninėje, kur nukreipiami pacientai su komplikacijomis ir sudėtingais atvejais).

Visi norime, kad teikiamos paslaugos būtų kokybiškos, o vizitai į odontologijos klinikas – reti. Rekomenduojame atsakingai rinktis specialistą ir odontologijos kliniką, o pasirinkus – išlikti lojaliais klientais. Pagrindinė priežastis, kodėl tai siūlome – paslaugas atliekantis specialistas puikiai žino Jūsų gydymo istoriją, dantų būklę, taikytinas procedūras. Be to, juk ir patys jausitės maloniau ir jaukiau bendraudami su jau pažįstamu odontologu. Aišku, gali pasitaikyti ir tokių situacijų, kad Jūsų odontologas negalės Jums suteikti tam tikrų paslaugų dėl kompetencijos, įrangos ar kitų trūkumų. Tokiu atveju, teks ieškoti naujo odontologo reikiamai procedūrai atlikti.

Norėdami rečiau lankytis odontologijos klinikose, tinkamai prižiūrėkite savo burnos ertmę – reguliariai valykite dantis, naudokite dantų siūlą, periodiškai pasinaudokite burnos higienisto paslaugomis ir neužmirškite apsilankyti odontologijos klinikoje profilaktiniam dantų patikrinimui. Daugelyje odontologijos klinikų atliekama nemokama dantų patikra, taigi nelaukite, kol atsiras problema. Anksčiau aptikus problemą, galima jai užkirsti kelią ir sutaupyti pinigų.

Tad jei nusprendėte, kad Jums reikalinga odontologo, burnos ir žandikaulių chirurgo ar burnos higienisto paslauga, o gal tiesiog Jūsų dantų būklės patikra, Bonus Medicus odontologijos klinika Kaune, įsikūrusi Utenos g. 22–1, Kaune, laukia Jūsų. Čia Jūs rasite savo darbą ir profesiją mylinčius, nuoširdžius, patikimus ir patyrusius specialistus. Pažadame ieškoti Jums palankiausių sprendimų! Susisiekite!