Dantų protezavimas odontologijos klinikoje Kaune

 

Pasinaudojus naujausiomis technologijomis, dantų protezavimas suteikia galimybę turėti estetiškus dantis. Dantų netekimas – nemaloni ir diskomfortą kelianti problema, turinti neigiamos įtakos paciento sveikatai ir gyvenimo kokybei. Padėti Jums gali dantų protezavimas, tai paslauga, kurios tikslas – sugrąžinti pacientui gražią ir sveiką šypseną.

Yra išskiriamos dvi  dantų protezų rūšys: išimami ir fiksuoti dantų protezai.

 

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai dar skirstomi į pilnus ir dalinius. Pasirinkimas priklauso nuo paciento dantų būklės ir jų skaičiaus.

Daliniai protezai gaminami, kai trūksta kelių dantų. Išimami pilni dantų protezai yra naudojami tuomet, kai visas žandikaulis yra bedantis. Plastiko pagrindas laiko visus protezus, tačiau jie nėra labai stabilūs. Taip pat dėl besikeičiančio žandikaulio kaulo, dantų protezus reikia nuolat koreguoti. Tai sudaro tam tikrų nepatogumų pacientui.

Dažniausiai išimami dantų protezai pacientams siūlomi tik tokiu atveju, jeigu nėra galimybių protezų fiksuoti ant dantų arba naudoti dantų implantų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų kaulo kiekis yra nepakankamas dantų implantui įsriegti ir reikalingos sudėtingos procedūros, tai Jums gali būti pasiūlyta alternatyva – išimami dantų protezai.

 

Fiksuoti dantų protezai

Tiltiniai dantų protezai

Šie dantų protezai būna pritvirtinami ir jų negalima nuimti. Jų atliekamos funkcijos, estetinis vaizdas labiausiai primena natūralius dantis. Fiksuoti dantų protezai išlieka stabilūs, su jais galite jaustis komfortiškai ir maloniai.

Yra išskiriamos šios fiksuotų dantų protezų rūšys: vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltiniai protezai, dantų laminatės, užklotai.

Dantų vainikėliai naudojami įtrūkusiems, nuskilusiems arba nusidėvėjusiems dantims atkurti. Dantų vainikėlis parenkamas pritaikant formą, spalvą, dydį prie esančių natūralių dantų. Jis apgaubia visą likusį natūralų dantį.

Tiltiniai dantų protezai gaminami tuomet, kai pacientui trūksta nors vieno danties. Procedūros metu apšlifuojami šalia esantys dantys, ant jų fiksuojamas protezas su tarpe pritvirtintu dirbtiniu dantimi. Viduryje esantis vienas ar keli dirbtiniai dantys uždengia defektus ir sugrąžina kramtymo galimybę.

Dantų laminatės arba užklotai naudojami esant nedideliems dantų pažeidimams, norint atkurti danties funkciją ir estetinį vaizdą. Kiekvienu atveju spalva yra parenkama individualiai, atsižvelgiant į natūralių paciento dantų spalvą. Užklotai yra naudojami ant krūminių dantų, o laminatės naudojamos ant priekinių dantų išorinio paviršiaus.

Fiksuoti dantų protezai gali būti gaminami iš metalo arba bemetalio pagrindu. Bemetaliai dažniausiai gaminami iš cirkonio, keramikos ar aliuminio oksido, jie pralaidūs šviesai, todėl atrodo natūraliau negu iš metalo gaminami dantų protezai.

Dantų protezavimas, procedūros privalumai:

  • atkuriama kramtymo funkcija;
  • suteikiama estetinė išvaizda. Galėsite drąsiai šypsotis ir džiaugtis gražiu veidu (lūpos neatrodys sukritusios, mažiau formuosis raukšlelės). Dantų protezai savo savybėmis yra labai panašūs į natūralius dantis;
  • lengviau aiškiai kalbėti ir tarti žodžius;
  • sustiprėja pasitikėjimas savimi. Galėsite drąsiai bendrauti su žmonėmis ir nuolat šypsotis.

Reikia paminėti, kad dantų protezai (išimami protezai arba protezuoti dantys) reikalauja tokios pat atsakingos priežiūros ir burnos higienos, kaip ir natūralūs dantys.

 

Odontologijos klinika Kaune – Bonus Medicus siūlo dantų protezavimą įvairiais dantų protezais. Taip pat protezavimas ant natūralių dantų gali būti derinimas su dantų protezavimu ant implantų. Mūsų kvalifikuoti ir ilgametę patirtį turintys gydytojai specialistai, individualiai įvertinę kiekvieno kliento dantų būklę ir poreikius, parinks ir pasiūlys tinkamiausią variantą. Mes visuomet ieškome palankiausių sprendimų savo pacientams ir užtikriname suteikiamų paslaugų kokybę!

 

Odontologijos klinikos Bonus Medicus teikiamų paslaugų, bei protezavimo kainos čia.